„Góry moje, góry…” – wystawa fotografii Michała Sośnickiego

plakat jpg mniejszyMichał Sośnicki jest rodowitym krakowianinem, od kilku lat mieszkającym pod królową Beskidów – Babią Górą, w Zawoi. Fotografią zajmuje się od 2008 roku a zawodowo od 2015. Absolwent kursu Fotografii Artystycznej Zbigniewa Pozarzyckiego w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie. Tematem przewodnim jego prac są: krajobraz, pejzaż, architektura – głównie drewniana, przydrożne kapliczki oraz krzyże. Wykonuje także fotografię reklamową oraz ślubną. Najbardziej kocha fotografować góry i w górach, o wschodzie i zachodzie słońca… Prowadzi plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej. Od początku przygody z fotografią, używa aparatów firmy PENTAX oraz obiektywów SIGMA.

Współpracuje, bądź współpracował, m.in.: z National Geographic Polska, Magazynem

Turystyki Górskiej „npm”, Wydawnictwem Kartograficznym Compass, Finisz Studio w Krakowie , Centrum Górskim Korona Ziemi, Outdoormagazyn.pl, Portalem Tatrzańskim, Portalem Górskim, Tatrzańskim Parkiem Narodowym, ze schroniskami górskimi na Markowych Szczawinach, Trzy Korony, Kudłacze.

Jest pomysłodawcą i twórcą Świtaków, czyli zimowych oraz letnich wyjść na wschód słońca w górach (m.in. Babia Góra, Rysy, Śnieżka).

Jego fotografie były nagradzane w konkursach fotograficznych, m.in.: „National Geographic Polska – Nasze Karpaty 2014” – wyróżnienie; „Najpiękniejsza Góra Świata 6/2014” – fotografia znalazła się wśród 30 finałowych prac; „Skarby Małopolski 2014” – fotografie na wystawie pokonkursowej; „XIV Biennale Fotograficzne – „Z dala od zgiełku… Beskidy w obiektywie 2013” – II miejsce; „Zabytki znane i nieznane-odkryj skarby kultury materialnej Podbabiogórza 2013” – I miejsce; „Tatrzańska jesień 2014” – II miejsce oraz prezentowane były na wielu wystawach pokonkursowych.

Jego wystawa fotograficzna „Krajobraz światłem malowany” gościła: w Kasztelu w Szymbarku, Pijalni w Wapiennem, Zamku w Suchej Beskidzkiej, Gorczańskim Parku Narodowym w Porębie Wielkiej, Informacji Turystycznej w Zawoi Wilcznej, Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju, Pijalni Artystycznej w Piwnicznej – Zdrój. Wystawa „Góry moje, góry…” zawitała do najpiękniejszego, tatrzańskiego schroniska PTTK w Dolinie Roztoki, do Galerii pod Cylem w Muzeum BgPN, a obecnie gości w Galerii Na Ucieche.

Wystawę można oglądać od 25 czerwca do 22 lipca 2016 r. Galeria jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz

Zapisz