„Grenlandia” – wystawa fotografii Bożeny Małysiak

W sobotę 16 stycznia w Galerii Na Ucieche odbył się wernisaż wystawy fotografii Bożeny Małysiak pt. „Grenlandia – wyspa zimnego słońca”. Wernisaż połączony był z projekcją filmu, który w znakomity sposób uzupełnił zdjęcia przedstawione na wystawie. Całości dopełniła opowieść uczestników wyprawy na Grenlandię Bożeny Małysiak i Marka Mżyka.

Licznie zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła bohaterów spotkania czego najlepszym dowodem była niekończąca się liczba pytań o szczegóły wyprawy. Gospodarze Galerii Na Ucieche dziękują wszystkim gościom za przybycie oraz zapraszają do obejrzenia wystawy, która potrwa do 11 marca 2016 r.

GRENLANDIA - wyspa zimnego słońca

grenlandia folder plakatNa początku wszystko dookoła jest bielą i ciszą. Potem pojawiają się kształty i dźwięki. Na koniec kolory i odcienie. Majestatyczne góry lodowe, zamarznięty ocean, krzyki arktycznych ptaków, ujadanie psów zaprzęgowych, obyczaje niezmienne od setek lat.
Nad tym wszystkim kolorowe wstęgi zorzy polarnej. Grenlandia. Raj dla fotografów i wszystkich którzy kochają mroźny wiatr Dalekiej Północy.

Bożena Małysiak urodzona 1974, jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obecnie mieszka i pracuje w Bielsku-Białej. Na co dzień jest menadżerem w PKO Banku Polskim, lecz jej pasją od 8 lat jest fotografia, od początku skupiona wokół krajobrazu.
Swoje umiejętności w tej dziedzinie rozwijała studiując w katowickiej szkole Fotoedukacja.
Uczestniczka Foto Spotkań. Swoje prace prezentowała już w ramach wystawy zbiorowej Foto Open podczas Foto Art. Festiwal w 2015 roku.
Zbór jej fotografii można oglądać na stronie internetowej http://l.facebook.com/l/_AQEVsymGAQGtSw9…/www.artfoto.org.pl

DSC04721m DSC04724m DSC04732mDSC04720m DSC04692m DSC04713m DSC04738m DSC04778m DSC04774m