Oferta warsztatów rękodzieła

Zapraszamy grupy dzieci i młodzieży do Galerii „Na Ucieche” w Zawoi na warsztaty rękodzieła. Zajęcia prowadzone są przez miejscowych twórców ludowych oraz wykwalifikowanych instruktorów rękodzieła. Ilość uczestników od 15 do 30 osób, optymalna ilość to 20 osób. Wszystkie materiały na warsztaty zapewnia organizator. Po zakończeniu zajęć uczestnicy zabierają na pamiątkę wytworzone przez siebie przedmioty.

Oferujemy następujące warsztaty rękodzieła o tematyce tradycyjnej i współczesnej:

- Ptaszki stryszawskie – uczestnicy warsztatów zapoznają się z obecną na naszych terenach tradycją wytwarzania różnego rodzaju ptaszków łącznie z pokazem rzeźbienia. Następnie samodzielnie malują ptaszki drewniane. Koszt 8 zł od osoby.

- Zabawki stryszawskie – przedstawienie historii zabawkarstwa w żywiecko-suskim okręgu zabawkarskim, prezentacja regionalnej twórczości ludowej, samodzielne zdobienie tradycyjnej zabawki ludowej. Koszt 9 zł od osoby.

- Garncarstwo – dzieci uczestniczą w pokazie tworzenia naczyń na kole garncarskim, a także zapoznają się z tradycyjnym, ginącym zawodem, jakim jest garncarstwo. Następnie dzieci z pomocą garncarza wytwarzają drobne przedmioty z gliny na kole garncarskim, dodatkowo lepią z gliny dowolne przedmioty. Czas trwania zajęć około 1,5 godz. Koszt 20 zł od osoby.

- Bibułkarstwo – uczestnicy poznają historię bibułkarstwa, przeprowadzony jest pokaz tworzenia kwiatów z bibuły, następnie uczestnicy sami wytwarzają kwiaty z bibuły. Czas trwania około 1,5 godz. Koszt 10 zł od osoby.

- Eko-zabawki z siana – pokaz wytwarzania zabawek i figurek z siana, uczestnicy samodzielnie wykonują zwierzątka, figurki. Czas trwania około 1,5 godz. Koszt 7 zł od osoby.

- Malarstwo na szkle – przedstawienie historii tradycyjnego malarstwa na szkle. Uczestnicy samodzielnie wykonują obrazek na szkle. Obrazek jest dodatkowo na miejscu oprawiany w drewniane ramki. Koszt 25 zł od osoby.

- Kartka okolicznościowa - warsztaty wykorzystujące technikę scrapbookingu, których efektem jest zrobienie kartki okolicznościowej, pocztówki z papieru zawierającej elementy kultury regionu z okolic Zawoi. Czas trwania około 1,5 godz. Cena 10 zł od osoby.

- Breloki z koralików - Przy tworzeniu breloków wykorzystane będą: różnorakie koraliki, elementy metalowe antyalergiczne: łańcuszki, kółka montażowe itd. Czas trwania warsztatów: 1,5 godz. Koszt uczestnictwa w warsztatach – 12 zł od osoby.

- Technika decoupage - zakładki do książki - dzieci będą miały okazję zaprojektować i wykonać zakładkę do książki według własnego pomysłu z wykorzystaniem sklejki, farb akrylowych, serwetek i lakieru. Czas trwania warsztatów 1,5 godz. Koszt uczestnictwa w warsztatach – 12 zł od osoby.

- Torba kopertówka, saszetka, etui na tablet, telefon komórkowy z filcu, lnu – projektowanie i szycie ręczne, wykorzystujemy filc, len, guziki, koronki, wstążki, igły, różne materiały pasmanteryjne. Czas trwania ok. 2 godz. Cena 20 zł/os.

- T-shirt malowany– projektowanie i wykonanie z wykorzystujemy kredek i farb do tkanin oraz stempli. Uczestnicy warsztatów projektują i rysują na T-shirtach co im wyobraźnia podpowiada. T-shirty zapewnia prowadząca. Czas trwania ok. 1,5 godz. Cena 25 zł/os.

- Torba bawełniana z motywem góralskim – projektowanie i szycie. wykorzystujemy tkaniny z motywem góralskim oraz koronki. Uczestnicy warsztatów projektują i nabywają umiejętności szycia na torbach bawełnianych co im wyobraźnia podpowiada. Materiały tkaniny z motywem góralskim, koronki, torby bawełniane. Czas trwania ok. 1,5 godz. Cena 20 zł/os.

- Przytulanka – projektowanie i szycie zabawki z materiałów tekstylnych z wykorzystaniem pasmanterii. Szycie ręczne, materiały: tkaniny, wełna, resztki filców, guziki, inne materiały pasmanteryjne, igły, nici, klej. Czas trwania ok 2. godz. Cena 20 zł od osoby.

- Wiszące ozdoby z filcu – wykorzystujemy filcu, guziki, koronki, wstążki, igły, różne materiały pasmanteryjne. Czas trwania ok. 2 godz. cena 15zł/os

- Obraz na styropianie – warsztaty podczas których uczestnicy tworzą obraz z wykorzystaniem tkanin. Wymiar obrazu 30 x 50 cm. Czas trwania 2,5 godz. Cena 20 zł od osoby.

DSC03620m DSC03807m DSC03932m IMG_20160120_153039m IMG_20160120_164736m DSC02206m DSC02452m DSC02650m DSC03461m