Warsztaty fotograficzne 5 Umiejętności – relacja

W dniach 17-21 lipca, w Zawoi odbyły się wakacyjne warsztaty dla dzieci pt. „5 UMIEJĘTNOŚCI”, prowadzone przez Jakuba Byrczka, Kamila Myszkowskiego i Krzysztofa Szlapę. Celem warsztatów było kształcenie pięciu podstawowych  umiejętności rozwijających młodego człowieka w: strategicznym myśleniu (szachy), słuchaniu (muzyka), pozyskiwaniu wiedzy o świecie (książki), sztukach plastycznych (fotografia) i sztuce ruchu (gimnastyka).

W zajęcia, opierających się na nauce i zabawie, w miłej wakacyjnej atmosferze uczestniczyło 15 dzieci. Głównym zadaniem warsztatowym było stworzenie fotograficznej sekwencji, przy pomocy kamer otworkowych. Sfotografowane kadry, metodą stykową były przez uczestników kopiowane w szlachetnej technice van Dyke.

Podsumowaniem pięciodniowych warsztatów była wystawa fotograficzna młodych twórców i instruktorów prowadzących zajęcia. Wernisaż odbył się 21 lipca w zawojskiej Galerii Na Ucieche. Wystawę można oglądać  do 21 września.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wakacyjnych warsztatów fotograficzne w Zawoi pod nazwą "5 Umiejętności" fot. Kamil Myszkowski/Krzysztof Szlapa.

Warsztaty fotograficzne w Zawoi 5 Umiejętności fot. Kamil Myszkowski/Krzysztof Szlapa.
Warsztaty fotograficzne w Zawoi 5 Umiejętności fot. Kamil Myszkowski/Krzysztof Szlapa.